Нещодавно в Україні відбувся Національний кавовий чемпіонат і ми хочемо познайомити вас з людьми, які в цьому році стали чемпіонами України з різних кавових дисциплін. Саме ці люди невдовзі поїдуть представляти Україну на світовий чемпіонат, що відбудеться вже через кілька місяців, тож підтримка від вас зайвою не буде.
Розпочинаємо з Тетяни Мусіної – чемпіонки України 2024 з лате-арту.

Тетяна Мусіна_1.jpg


1. Розкажіть, будь ласка, про ваш досвід з кавою.
Як і коли все почалося, в яких закладах працювали?


В кавовій сфері я з 2016 року. Попала в заклад, де до цього була постійним гостем, а потім закрила очі і вже стояла за баром😅 Там мені дали круту базу на той час і повпливали саме на мою окрему пристрасть до лате-арту , адже там всі полюбляли влити щось прикольне та брали участь у батлах (прим. змаганнях з різних кавових дисциплін), що на той час мені здавалось мега крутим, як і зараз.
Потім в мене була перерва у зв'язку з декретом, але, до сих пір пам'ятаю як чоловік подарував мені кавомашину, простеньку, але варила вона дуже непогано.
В декреті я була 2 роки, але я багато читала проф літератури, закуповувала кілограми різноманітного зерна, паралельно розвивала і лате-арт через відосикі в інстаграмі)
В 2019 році я вже вийшла з декрету і працювала в загалом за 5 років в 4х кав'ярнях: одна 119 на Подолі, Хлібний, Ідеаліст і своя кав'ярня, яка вже працює 1,5 року, але останній місяць я вже не є власницею цього місця. Зараз я зосередилась на підготовці (сподіваюсь, все буде гуд) а потім... я поки без якихось точних планів, там час покаже куди я піду далі.

Тетяна Мусіна_2.jpg


2. Що вас найбільше надихає у кавовій сфері, а що подобається найменше?

Подобається кава як продукт і люди: ті , хто працює в цій сфері і гості. Що менш подобається це, напевно, емоційне та фізичне перенавантаження через специфіку роботи за баром.

3. Чи часто берете участь в чемпіонатах і як до них тренуєтесь?
В контексті майбутнього світового чемпіонату з лате-арту - хто буде вашим тренером і на якій каві будете тренуватись?
І взагалі, хто буде пити все це?))


Це мій перший національний чемпіонат, але я брала до цього участь і у батлах. Щодо підготовки скажу одне – її завжди не вистачає. Готувалась я сама, все від розробки малюнків до презентації та промови. Мені здається це відчувалось. Мене підтримував майже весь шлях Андрій – теж учасник чемпіонату, ми разом проганялись) Можна сказати, що ми в певному сенсі і були тренерами один у одного.
Також величезною підтримкою був чоловік і син, які рахували секунди під час мого виступу та робили все, щоб я зосередилась лише на чемпіонаті 😊
Щодо світового, то зараз мене знов підтримує Андрій, я йому періодично скидаю свої ідеї на малюнки, також, щодо тренера на час моїх тренувань в Україні, тут вже я маю один варіант – це один з фіналістів цьогорічного чемпіонату Макс Бєжан (прим. Максим Бежан – чемпіон України з лате-арту 2023 року), я його вже попросила допомогти мені з підготовкою. Але я відкрита до пропозицій, зі мною таке вперше і чітких алгоритмів дій я не маю. Все, що я зараз роблю – це вдосконалюю малюнки, щоб мені було цікаво їх вливати.
Із пітчерами мені, як і до національного допомагає КНБК, вони дуже круті)
Щодо кави, наразі мені допомогли хлопці з Радіокави, я знайома з їх зерном, то вдома використовую його, але я планую вже з наступного тижня почати інтенсивно проганятись, використовуючи зерно, схоже із зерном, що було на минулорічному світовому чемпіонаті з лате-арту, з цим мені допомагає Крістіна Гавриш та вцілому SCA (прим. Асоціація Спешалті Кави в Україні) мені надає підтримку весь час з оголошення результатів.
Але я ще в пошуку тих, хто може і захоче мені допомогти в ряді організаційних та логістичних питань. Тому пишіть, я буду рада допомозі.

4. Які плани на майбутнє? Можливо хочете реалізувати якийсь проект?

Хе-хе, відкриттям кав'ярень своїми силами я займатись не збираюсь поки. Це був класний досвід, бо все ж таки своїми з чоловіком силами ми змогли зробити цікавий проект на Троєщині, який дуже сподобався людям. І я сподіваюсь він і надалі буде розвиватись.

Тетяна Мусіна_3.jpg


5. Який лате-арт вам здається найважчим?
Що ви відчували, коли намагалися зробити гарний арт, а клієнт не оцінив і просто накрив кришкою, або розміщав цукор?)


Усі схеми чемпіонських артів. У кожного латеартиста свій стиль і треба дійсно тренувати кожний малюнок десь з місяць, щоб бути задоволеним його виконанням.
Я спокійно ставлюсь до реакцій гостей на малюнки, адже лате-арт – це презентація напою, а важливий все-таки смак. Для мене недопита чашка набагато більший стрес, аніж накрита кришечка поверх малюнку😊

Щиро дякуємо Тетяні за розмову! Побажаємо їй успіхів на світовому чемпіонаті!