Пересічній людині може бути незрозуміле слово про "тіло" в контексті інформації про каву. Це про зерно, чи про вплив кави на тіло людини? В обох випадках - ні.

body-e1506126547599.jpg


Тіло кави - це структура напою, його консистенція, яку ми відчуваємо на смак. У "Посібнику професійного бариста" Скотт Рао визначає тіло як "вагу або повноту напою, що відчувається в роті. Але при цьому важливо зазначити, що описуючи тіло ми не описуємо смаки та аромати.

Терміном "тіло" ми намагаємось передати фізичні властивості кави, як ми її відчуваємо в роті. Тобто для опису тіла можна використовувати такі слова: в'язке, щільне, водянисте, гладке, текстурне, вершкове, оксамитове, брудне та ін.

Ви можете зустріти назви тіла як: легке, середнє, або повне чи округле.

Чим більше в напої нерозчинних у воді елементів (білкові молекули, олії), тим більш повним і округлим є тіло.

Найбільше на тіло кави впливає метод приготування, спосіб обробки, стиль обсмаження і походження.

Методи приготування кави, які дають найповніше тіло: джезва, гейзерна кавоварка, еспресо-машина, френч-прес та металевий (не паперовий) фільтр.

Будь-який метод приготування з використанням паперового фільтра дає легке тіло, оскільки папір затримує переважну кількість олій і вони не потрапляють у вашу чашку.

Чим вище в горах росте кава, тим більше олій і сполук вона має, тож тим повнішим і округлішим є її тіло.

Обробки, які дають повне тіло: натуральна та Хані. Чим більше слизу залишається на каві в процесі обробки, тим повнішим є тіло.
Мита ж обробка дає легке або середнє тіло.

Практично все що стосується кави - це особисті уподобання кожної людини, тож є люди, які віддають перевагу маслянистості, насиченості та густоті в кави, а є ті які вважають що найкраще смакує кава заварена з використанням паперового фільтра.

Найлегший спосіб для одержання легкого тіла - додавання води до вже готової кави. Бажано додавати воду тої самої температури як і готова кава щоб уникнути виділення надмірної гіркоти.

Середнє тіло - знаходиться між легким та округлим. Кава середнього тіла добре підходить для щоденного вживання. Якщо кава має легке тіло від природи (бразильська, мексиканська), то повільне заварювання без використання паперового фільтра (наприклад френч-прес) додасть більше тіла у вашій чашці. Якщо кава від природи щільна (Кенія, Суматра), то зменшення часу заварювання та паперовий фільтр зробить тіло середнім.

Важке або округле тіло дає кава, яка росте високо в горах, в тіньових умовах, чи на вулканічних ґрунтах. Щоб приготувати каву з округлим тілом необхідно обирати джезву, або гейзерну кавоварку, або інші методи які не передбачають паперовий фільтр.

Як щодо вас? Чи ви колись використовували поняття "тіло кави" раніше? Якими атрибутами для опису тіла ви користуєтесь?​


Джерела: