Сьогодні смакуємо каву, обсмажену в далекій Америці! До нас на дегустацію потрапило досить цікаве тріо:
- Mt. Whitney Coffee Roasters,
- Raven’s Brew Coffee
та
- CENTRI COFFEE.зображення_viber_2021-12-21_16-07-04-174.jpg


Як то кажуть, here we go!

1. Mt. Whitney Coffee RoastersБренд був заснований людиною на ім’я Йозеф Роусек у маленькому містечку в 100 км від гори Вітні, найвищої точки континентальних Штатів. Одного ранку Йозефу набридло пити однаково гірку пересмажену каву і він вирішив дізнатися, чи є в світі щось цікавіше, ніж комерційна Бразилія. Та безневинна цікавість вилилася не тільки в здобуття кваліфікації G-грейдера і обсмажчика, але й у створення власного бренду, який отримав назву на честь велетня Вітні. Йозеф добирає тільки найкращу спешелті, обсмажує її невеличкими партіями і… з насолодою п’є! Жартуємо - ще й продає людям. У Whitney Coffee Roasters є й моносорти, і суміші, і навіть мелена кава. Саме така до нас і приїхала!

Дегустація меленої кави Peru Organic*зображення_viber_2021-12-21_16-07-04-438.jpg
зображення_viber_2021-12-21_16-07-02-879.jpg
зображення_viber_2021-12-21_16-07-03-597.jpgАромат подрібненої кави солодкуватий, відчуваються також ноти горіху пекан.
Кава мелена дуже крупно, ніколи не зустрічали в Україні попередньо подрібнену каву з такою фракцією подрібнення. Спочатку заварили у френч-пресі, але напій здався блідим і ненасиченим. А от у пуровері вийшов просто чудовим! Кава мʼяка та ніжна з нотами горіхів і темного какао.
*Органік означає, що кава виробляється методами, що не використовують сучасні синтетичні пестициди та хімічні добрива. Така кава є більш безпечною і для нас, і для середовища. Додатковою перевагою є й те, що працівники кавових ферм не наражаються на небезпеку, пов’язану з розпиленням пестицидів. Тільки кава, сертифікована незалежною організацією, може мати відповідне маркування і продаватися як органічна.

iHerb: https://ua.iherb.com/pr/mt-whitney-...-medium-roast-ground-coffee-12-oz-340-g/52531

2. Raven’s Brew Coffee

Взявши каву Raven’s Brew до рук, розумієш одразу – це ідеальний вибір для подарунку. Навіть для тих, хто каву взагалі не пʼє. Якщо людина просто поставить цю пачку на полицю, вона виглядатиме як інтер’єрна прикраса. Річ у тім, що і лого, і неповторний стиль Raven’s Brew мають свою легенду і були створені справжніми митцями. Погодьтеся, не кожен кавовий магазин має на сайті окремий розділ Про арт.


Знімок екрана 2022-01-18 о 12.30.01.pngЯк і обіцяли, трохи історії.
Ці люди живуть у Південно-Східній Алясці, в маленькому та ізольованому містечку Кетчикан, де середньорічна кількість опадів дорівнює 3860 мм (для порівняння у найвологішому регіоні Україні вона - 746 мм) Що їм робити? Правильно – гірко плакати! Або пити каву. Багато кави. Багато смачної кави. І смажити її самостійно в гаражі! Хоча ні, трохи не так.


RBC_Logo_Lrg_alt.png«Давним-давно, у 1992 році :), далеко-далеко, серед огорнутих туманами і вкритих густими лісами незліченних островів архіпелагу Олександра, народилася кава Raven’s Brew®. Народилася у найбільш дощовому місці Північної Америки. І якщо там і було чогось більше, ніж дощу, то це дерев, риби, воронів і незбагненної, невгамовної жаги місцевих жителів до насиченої, міцної, гарячої і зігріваючої душу кави. Ніщо так не хвилювало їхніх почуттів, як філіжанка кави. І цією кавою була Raven's Brew®. Її ідеальний баланс породив гармонію серед людей. Її свіжість і чистота вторили красі природи. Її тепло стало протиотрутою від дощів і чудово підкреслювало сонячні дні. Не дивно, що саме Ворон приніс людям в подарунок цей еліксир. Це був той самий Ворон, який у сиву давнину приніс дар сонця, щоб освітити небо перших народів цієї землі. Тепер він приніс напій, який запалив їхню душу, і його прийняли так, що незабаром він поширився по всій Алясці, по всьому континенту і навіть по морях.»

Оце і є вона, трохи міфологізована та зооморфна історія справжньої аляскинської кави. Засновник бренда Майкл Біч об’єднався з місцевим екстраординарним художником Реєм Троллем, щоб створити логотип. І Рей, у полоні натхненого божевілля, створив Ворона, що, як фенікс, піднімався з чашки кави.

Сьогодні Raven's Brew виробляє різноманітні бленди з кращих сортів і закликає: Vive la different! (Хай живе відмінність) Спробуй їх усі! Знайди свій!Знімок екрана 2022-01-18 о 12.30.40.png


«Ми розробляємо ці суміші для різних випадків, різного часу доби, навіть з різним рівнем вмісту кофеїну. Вони створені, перш за все, для того, щоб задовольнити індивідуальність смаку. Ми просто прагнемо надати безліч пропозицій, щоб будь-яка людина могла знайти суміш, яка відповідає її уявленням про те, як кава має вражати.»

Дегустація суміші Bruin Blend


зображення_viber_2021-12-21_16-07-04-354.jpg
зображення_viber_2021-12-21_16-07-02-797.jpgНу що ж, вигляд кавових зерен цілком виправдовує назву бренда.:)) Зерна дуууже темно обсмажені (на наш смак). Особливостей розрізнити неможливо, бо це як на смак, так і на запах, - просто темна гірка кава. Але на захист цієї кави кольору воронова крила можемо сказати, що з молоком вона смакує відмінно.


iHerb: https://ua.iherb.com/pr/raven-s-bre...whole-bean-full-city-roast-12-oz-340-g/109942
3. CENTRI COFFEE

Просто класний обсмажчик з Каліфорнії, який має зручний сайт, де можна замовити якісну каву. Ні тобі гір, ані воронів, зате можна знайти і спешелті єдиного походження, і каву темного обсмажування, і бленди, і органік і без кофеїну. А також безліч корисної інформації про різні способи заварювання. Має ж хтось просто смажити гарну каву.

Дегустація кави Colombia Tolima


зображення_viber_2021-12-21_16-07-04-258.jpg
.
зображення_viber_2021-12-21_16-07-03-891.jpgАромат подрібненої кави: спеції, трав’янистість, жовті фрукти.
Заварювали в пуровері. У смаку дуже виражена вишня (ще може сприйнятися як кисла слива), ноти карамелі, чаю. Смак насичений, але не такий кислий, як очікуєш від Колумбії. Кава яскрава, виразна, приємна, чисте тіло. Дуже-дуже сподобалася.

Цікаві факти про ці компанії
Raven’s Brew весь прибуток з продажу кави бренда Skookum® витрачає на збереження спадщини Аляски в межах програми Baby Raven Reads. «Ми розуміємо що існує щільний зв’язок між землею, людьми та діяльністю, яка там відбувається. Ми вважаємо за важливе визнавати та поважати корінні народи земель, які ми займаємо», - кажуть вони.


Знімок екрана 2022-01-18 о 12.31.37.pngА компанія Mt. Whitney Coffee Roasters взагалі є некомерційною організацією. Двадцять років тому Йозеф Роусек, про якого ми вже тут згадувати, разом з доктором Томом Гріндером заснували фонд «Батьківське Серце Африка».


Africa-Boy.jpeg
.
p7170046-1500.jpegВесь прибуток від продажу кави, виключаючи витрати, Йозеф перераховує на користь фонду, який будує школи в Замбії та надає освіту дітям, у яких немає змоги відвідувати заняття самостійно. В кожній школі він впроваджує програму харчування, щоб дати дітям шанс на життя.

Тож іноді ваша чашка смачної кави буває чимось більшим, ніж просто кава.:)
  • Like
Реакції: НашаКава