Смакуємо каву. Солодкість.

Багато людей виросли на темній гіркій каві і впевнені, що так і має бути, але кава не обов'язково гірка, вона може бути і солодкою.

Солодкість - це той смак кави, який ми відчуваємо кінчиком язика. Він м'який, приємний, гладкий, може часто сприйматися як фруктовий.

Звісно, жодна кава не зрівняється з кавою з доданим цукром, але існує справді насичено-солодка кава. Також, якщо вам хочеться додати цукор до вашої кави, можливо вона недостатньо хороша?

Термін "солодкий" використовується для опису інтенсивності цукристих якостей кави, коли вона потрапляє на наші смакові рецептори.

За солодкість у каві відповідають розчини цукрів, гліколів, спиртів та деяких амінокислот, які разом створюють різноманітні дескриптори солодкого (фрукти, шоколад, карамель).

Залежно від способу обробки зерен можна підкреслити солодкість у каві, наприклад якщо використовується бродіння, або натуральний метод обробки, то кава буде більш солодкою, ніж при митому методі.

Під час обсмаження зерен відбувається реакція Майяра, яка може розкрити приємну солодкість зерен. Ця реакція відбувається, коли ви обсмажуєте чи запікаєте і інші продукти: хліб, м'ясо, чи цубулю та ін.

Солодкість у каві дуже легко зіпсувати, бо це тонкий смак і тому він особливо цінується у всьому світі.

Ефіопська кава особливо цінується, оскільки має яскраву фруктову солодкість. Деяка кава з Центральної Америки має чітку квіткову солодкість. Інколи солодкість має гладку медову структуру, а інколи вона глибока та темна як шоколад.

Для того аби відчути солодкість, орієнтуйтесь на смакові дескриптори, що зазначені на упаковці і обирайте ту каву, на якій є позначки "мед", "карамель", "кленовий сироп".

Отже, 3 речі, які впливають на солодкість кави.

1. Твердість зерна. Кава, яка вище росте над рівнем моря, є твердішою, ніж та що росте на нижчих рівнях. І та кава, яка росте нижче, вона є м'якішою і зазвичай має більш насичену солодкість, ніж тверда. Наприклад, кава з Панами і Гватемали буде солодшою за кенійську.

2. Метод обробки. Його теж зазвичай вказують на упаковці. Кава натуральної обробки буде солодшою, ніж митої.

3. Ступінь обсмаження. Кава середнього обсмаження краще розкриває солодкість кави, ніж темного. При темному обсмаженні цукри занадто карамелізуються і маскують природну солодкість.

А чи можете ви назвати каву, з тих що ви куштували, яка була відчутно солодкою?

Джерела: https://www.coffeedetective.com/is-there-such-as-thing-as-naturally-sweet-coffee.html


https://www.javapresse.com/blogs/enjoying-coffee/how-to-taste-coffee-sweetness
jmy18_31_3_2017_13_48_53_125-e1491003230341.jpg