ЯК РОЗІБРАТИСЯ В СТИЛЯХ ОБСМАЖКИ​

Обсмажування кави - процес, з яким зараз стикаються не тільки обсмажчики, але і всі споживачі кави: адже дуже важливо розуміти, як правильно вибрати каву для того обладнання або способу, яким збираєшся готувати. Від цього залежить кінцевий смак напою. Але споживачі не завжди пов'язують смак з обсмажкою, а баристи не завжди діляться цією інформацією або мають на увазі різні речі. Існує кілька стереотипів в термінології, яка зустрічається у відомих обсмажчиків і означає часом не те, що вкладає в це поняття наш клієнт.

Найпопулярніший смак, який шукають клієнти - шоколад. Їм радять арабіку з Сальвадору, Гватемали або на свій розсуд, не враховуючи, що шоколад - це результат певного стилю в обсмажуванні. І саме цей шоколад, а не ферментовані какао боби, шукають наші клієнти.

З розвитком культури особливої кави з'явився ще один смак - фруктовий. Часто він супроводжується високою кислотністю, яка може відлякнути клієнтів, якщо не буде грамотного пояснення. З іншого боку, якщо клієнт вважає, що ваша кава кисла, то, може, так і є?

Розберемося, що означають насправді всі ці скандинавські, італійські, сіті й т. д.

Отже, ми можемо розподілити стилі обсмажування від найсвітлішого до темного та описати вплив кольору на кінцевий смак у чашці.

Світле обсмажування:​

Світле обсмажування - вивантажуємо 1:15 - 1:25 з початку крека, зерно коричневе, матове, кислотність висока, але збалансована солодкими ароматами, зерно досить екстрактивне. Дуже добре підходить для всіх видів заварювання, хоча для еспресо буде потрібно точніше налаштувати температуру заварювання і помел. Також необхідно звернути увагу на склад і жорсткість води. Через підвищену щільність світлу обсмажку краще заварювати водою з вмістом солей 40 ppm.

jCNbg6EGauYRzM95DCppkOP_3rzBrS1_jdf9ThTmBk8emeACbaFmwkzqcxFnfQiMPxKZyHygFv62ZjWZX2zIj0B2VS-HE1tAZLehMrOkXa6q72mf6rhk-gGkmaKZGIvRaxPo5bLA
rwYLfMWZbjWw4-O8dXFfoWmPnNwglF-SBogQr9vAy9hI2LWghU8xAng17_UUa3GQIRWEjVZQ2k-ChacCywhQXRsmuOs8pTA9BQyqkJZV_PEC-IURHd8ursz7ZqeUZNZ5DPfDcYez


Різновиди​

Корична (cinnamon roast). Кава вивантажується після піку першого крека. Колір зерна - світло-коричневий, поверхня суха, матова, трохи зморшкувата. У смаку переважають ензимні аромати, висока кислотність. зерно має досить низьку екстрактивність, тому не підходить для заварювання в еспресо або фільтрової кави, але відмінно підходить для капінга, щоб оцінити потенціал зерна, і для заварювання в джезві.

Скандинавське обсмажування: кава вивантажується в кінці першого крека. Мінімум карамельних нот, при досить збалансованій кислотності. Обсмажка популярна в північноєвропейських країнах, де переважає спосіб заварювання в фільтрі. При цьому жителі півночі Європи отримують ще більше кислотності, підвищуючи кількість меленої кави до 70-75 г на літр.

Світло-середня обсмажка​

Синоніми: Сіті, омні.

Зерно вивантажується в середній точці часу між початком першого і початком другого крека (приблизно 1: 30 -1: 45 після початку 1 крека). Зерно має коричневий колір, гладку поверхню, трохи глянцеву. У смаку - збалансована кислотність, середня, досить солодких фруктів в ароматі, ноти карамелізованих горіхів і карамелі. Даний стиль підходить і для фільтра, і для еспресо. А ось ручне заварювання дасть карамельний профіль і щільне тіло.

k7cGtdJTg3JykrRlYHYzuvkLY2rrkF1ztLSgdRpF6O6Xn8i4OozBKWt7Y2VD99pGsW9GsI1sPc6dTZNdZTJTjNnNGR9YbZNAEJOFpsJQMLzLSpqZaKWluhDf8ruy4pUrrMsb_vU6


Середня обсмажка​

Синонім: американська обсмажка.

Вивантажуємо зерно перед початком 2 крека. Зерно кольору молочного шоколаду, глянцеве, високої екстрактивності. Кислотність нижче середнього, в смаку хороші ноти карамелізації, шоколад, горіхи, спеції. Фруктова частина представлена сухофруктами. Дуже добре підходить для еспресо, не завдасть складнощів в налаштуванні помелу і профілю заварювання, як у професійній кавомашині, так і в автоматичній домашній кавоварці.

d2YN-jPPz13xp80s2pG4IM64oKXHD4xSk0huMB7arV4pBWG7fv3oSIET5UcqPqaIOF1MIJL6cYfphw-k4JnaFTbVeqfBBG8O_wvbHwxctN3KlI_Je_uYGITK1Kr3OO1YdFxaiMIW


Середньо-темна обсмажка​

Синоніми: фул сіті, північноіталійська, віденська.

Вивантажуємо зерно на початку другого крека. Колір - глибокий шоколадний, поверхня зерна глянцева, з крапельками масел. У смаку - мінімальна кислотність, добре розвинена карамельно-шоколадна ароматика. Намічається легка гіркота горілого цукру. Ноти підсмажених горіхів, спецій, темного шоколаду, темної підсмаженої карамелі. Дану обсмажку краще використовувати для еспресо та напоїв з молоком. У фільтрі гіркота буде дуже помітна.

Темна обсмажка​

Синоніми: південноіталійська, французька.

Зерно вивантажується в середині або ближче до кінця другого крека. Має темно-коричневий колір, покрите маслами. У смаку - смажені ноти, димні, горілих цукрів, спецій, лакриці. Має виражену гіркоту горілих цукрів. Тіло в напої щільне, густе, терпке. У даному обсмажуванні добре приховувати недоліки сировини, тому часто використовують для недорогих сумішей. Така кава підійде як основа напоїв з сиропом і вершками.


Зазвичай стиль обсмаження вибирають в залежності від вихідної якості сировини та кінцевого завдання. Професіонали завжди знають, на що здатний їх продукт і як використовувати його найкращим способом.

Тож не бійтеся експериментувати. Вдалих обсмажок і смачної кави!