Мав змогу трохи побавитися з кавомолкою DF64. Доволі цікавий пристрій, створений для любителів спешетлі кави, які шукають високоякісну кавомолку в ціні до 400 доларів. Можна вважати, що ця кавомолка не має собі рівних серед інших у своєму ціновому сегменті. Принаймні так пишуть чимало експертів, відгуки яких я читав. Ось мені і закортіло її протестувати, а разом із ти побавитися з модами. Однією з особливостей даної машинки є значна спільнота фанатів, що створюють різноманітні модифікації.
20230430_120810_medium.jpg

Однією з найбільш помітних особливостей кавомолки DF64 є високоякісні матеріали, як для системи з низькою ціною. Ця кавомолка має міцну та довговічну алюмінієву раму, яка гарантує, що вона витримає регулярне використання протягом багатьох років. Крім того, кавомолка відносно компактна і легка, тому її легко зберігати і транспортувати. Машинка зроблена для single dose, має невеличку ємність для зерна зручну помпу для видування результатів помелу, які не завжди хочуть вилітати самі до останньої пилинки.
Ще одна особливість кавомолки DF64 - виняткова консистенція помелу. У цій кавомолці використовуються пласкі жорна, які забезпечують рівномірний і однорідний помел. Незалежно від того, чи змелюєте ви каву для еспресо, крапельної кави або будь-якого іншого способу заварювання. У мене на тестуванні була версія з титановими жорнами. Мені особисто сподобався смаковий профайл при приготуванні фільтр кави, коли я порівнював його із більш дешевими пристроями.
Безступінчаста система регулювання забезпечує точний тонкий метод регулювання розміру помелу. Разом з цим, без додаткових модів ви не будете чітко бачити на яку позначку встановлено помел, бо стандартного показника немає. Якщо ви звісно використовуєте її під одну й ту ж каву та метод приготування тривалий час, то це не важливо. Але якщо ви постійно експериментуєте, то це банально не зручно. Врешті я встановив мод – стрілочку, яка дала мені можливість фіксувати значення і повертатися до потрібного, коли мені це було необхідно.
20230430_121625_medium.jpg

Система використовує двигуну потужністю 250 Вт, це не багато, але для приватних потреб цілком достатньо. Ця кавомолка здатна подрібнювати кавові зерна достатньо швидко. Швидкість помелу 1-2 грами на секунду. Але час від часу не всі зернятка змелюються, і приходиться трошки пожмакати помпу.

Спостерігається цікавий ефект, коли залишилось пару зернят, які не хочуть залітати в зону помелу, варто відкрити отвір для засипання зерна або натиснути помпу і вони прямують на помел. Але не всі і не завжди. Також є нюанс. Якщо у вас немає, а в базі його немає, моду антипопкорну, то частки зернинок при вищезгаданій операції починають вискакувати прямо на вас. Отже, я після кількох днів експериментів, встановив мод антипопкорну.
Picture1.png

Також встановлення моду-підставки, що дозволяє нахилити конструкцію більше ніж це зроблено в базовій моделі, дозволяє майже повністю позбутися цієї проблеми. Як виглядає мод-підставка, можна побачити на першому фото цієї публікації.
20230430_115234_medium.jpg
20230430_115239_medium.jpg


Продуктивність
DF64 - це прецизійна кавомолка, яка забезпечує відмінну консистенцію помелу в широкому діапазоні налаштувань. Вона оснащена плоскими жорнами діаметром 64 мм, які забезпечують цікавий смаковий профайл. Не можу сказати, що різниця в смаку на фільтрі разюча, але вона є, і скажу відверто, смак мені сподобався. Порівняно з Fellow ODE, кислотність проявлялась більш яскраво, тіло було більш легким, смак чистим. Смаковий профайл також залежить від типу жорен і вони в DF64 можуть бути різні. Окрім стандартних, жорна до цієї машинки ще виробляють SSP. Кавомолка працює доволі тихо, що робить її чудовим варіантом для тих, хто вважає за краще молоти каву, не заважаючи іншим людям вдома або в офісі.
20230430_113357_medium.jpg
20230430_113403_medium.jpg

Однією з особливостей кавомолки DF64 є плавне регулювання ступеня помелу. Це дозволяє точно контролювати ступінь помелу, що дає змогу легко налаштувати ідеальний помел для кави, що вимагає грубого помелу. З еспресо мені не вистачало діапазону.

Простота використання
DF64 в принципі проста у використанні, з інтуїтивно зрозумілим управлінням. Разом з тим, моя дружина змогла її скрутити не в ту сторону, збільшивши помел ро рівня пів зерна. Кавомолка вмикається кнопкою, яка розташована доволі не зручно. Але що приємно, в неї є автостоп і вимикати потрібно не завжди, у більшості випадків це відбувається автоматично. Фіксатор жорен – верхня кришки, на якій також нанесені позначки рівня помелу, легко відкручується і потім жорна та ємність дуже просто чистити, що дозволяє легко підтримувати кавомолку в ідеальному стані. Добратися до жорен дуже просто і зібрати кавомолку назад - також. Головне не помилитися з фіксаторами які підтримують верхні жорна.
Picture2.jpg

Щоб не плутати їх місцями на частині, до якої прикріплені верхні жорна можна прикріпити якусь позначку, або ще помітити (фіксатори/кілки) маркером. У мене використано шматочок ізоляційної стрічки на частині циліндру-комори для зерна, до якого кріпиться верхні жорна.
Picture3.png


Статика

Під час помелу, особливо під фільтр методи, виникає значна статика, і лушпиння активно розлітається налипаючи на корпус кавомолки. Для мене це стало просто знахідкою. Не подобається мені лушпиння у каві, ось і все. Тому можливість частково його позбутися завдяки чудовому ефекту, мені дуже навіть імпонує. Після помелу, я користуюсь мікро пилосмоком, який весь цей лушпиння збирає. І все чисто і кава мйже без лушпиння 😊.
Picture4.png

Ну, і для того щоб сама кава не розліталась, я встановив мод – підстаканник. В результаті, хоча лушпиння і розлітається, кава вся надійно потрапляє до стаканчика, ну десь так на 99.8%. Якщо ж побризкати трохи в кавові зернятка водичкою, то ефект статики практично нівелюється.

Співвідношення ціни та якості
DF64 – це напевно найдешевша кавомолка на ринку з пласкими жорнами 64мм, при доволі високій якості. Високоякісна конструкція та можливість точного помелу роблять її вигідною інвестицією для тих, хто серйозно ставиться до кави. Хоча зараз з’являються конкуренти, і до них варто уважно придивитися.

Висновок
В цілому, DF64 - це чудова кавомолка, яка пропонує виняткову продуктивність, якість збірки та простоту використання. Її можливості якісного помелу та плавне регулювання ступеня помелу роблять її універсальним інструментом, який може забезпечити стабільні результати для будь-якого методу приготування кави. Хіба, що із деякими застереженнями для еспресо. Мій досвід роботи з EUREKA та рядом інших кавомолок доводить, що це можна робити краще.
У кавомолки відверто багато дитячих проблем, про які я написав вище. Але після модифікації серією модів, з неї можна зробити лялечку. І не забувайте, що смак який ви отримаєте в чашці, вартий уваги. В такій ціні знайти машину з подібними жорнами практично не можливо. І кажуть що машинка доволі надійна. Сподіваюсь, якщо ви її купите, вона служитиме вам вірою і правдою довгі роки.

За наступними лінками ви знайдете чимало додаткової інформації.
https://jiatern.notion.site/DF64-G-iota-Repository-e8c4607a0fa94f398d57fe1d3959f360

Моди можна купити в інтернет магазинах, або ж зробити самостійно на 3D принтері.

Я друкував собі наступні моди: