Напевно ви чули слово "байпас", коли розмова стосувалась труб водопостачання, але цей термін стосується і кави, зокрема методу пуровер.

Спробуємо розібратись. Водний байпас стається, коли вода потрапляє безпосередньо на фільтр, оминаючи при цьому каву. Тобто замість того щоб просочуватись крізь частинки, і стікати в чашку у вигляді готового напою, при невмілому заварюванні, вода може потрапляти безпосередньо на фільтр і стікати в чашку не як екстрагований напій, а як підфарбована вода. Це стається на бокових стінках фільтру, і особливо, в той час, коли вода досягає його країв.

Для того щоб цього ефекту уникнути і одержати максимально екстраговану каву, треба або довго тренуватись в правильності наливання води (обов'язково з чайнику з довгим носиком), або скористатись новими типами пуроверів, які дозволяють заварювати легше не хвилюючись про утворення байпасної води (варто додати, що такі методи як еспресо та аеропрес не дають ефекту байпасної води взагалі, це стосується лише методів з використанням конусних та трапецієвидних фільтрів).

Перший заварник - це NextLevel Brewer (на фото)
NextLevelBrewer-11.jpg

Ось що про нього каже Річард Унру - співзасновник компанії: "Індустрія спешалті кави, як правило, дуже відкрита до нових методів і продуктів. Це ставлення є рушієм багатьох експериментальних та інноваційних методів обробки зеленої кави або нових сортів, які зараз пропонуються. Я думаю, що кожен, від виробника до споживача, шукає каву з вищим балом, де кожен бал або його частина є значущими, і зазвичай відображається на ціні. З іншого боку, ми тут, у NextLevel, відчуваємо, що деякі з цих зусиль і моментів можуть бути втраченими під час заварювання кави. Тож мати заварник, який максимізує видобуток і дає стабільні результати, є досить великою справою та дуже привабливою для цього сегменту галузі."

Він сконструйований таким чином, що оскільки рідина може виходити лише через дно, вода не може витікати назовні – тобто "обходити" – кавовий шар під час екстракції. Таким чином, уся вода повинна взаємодіяти з меленою кавою під час проходження через фільтр, що призводить до кращої екстракції та, за словами виробників, кращої чашки.

Заварник - Tricolate (на фото)
R5SS5116-copy-1024x1024.jpg


Він так само уникає нерівномірного заварювання завдяки тому що вода, потрапляючи на заварник, має не тільки однакову висоту, але і однаковий тиск, який робить рівномірним потік.
Під час заварювання кавову гущу можна не перемішувати (на відміну від Аеропресу). Розмір заварника забезпечує рівномірний контакт води з кавою і під час його використання немає необхідності купувати спеціальний чайник з тонким носиком.

Абсолютним плюсом обох заварників є те, що можна використовувати різний ступінь подрібнення кави і не хвилюватись, що кава завариться недостатньо, або буде занадто гіркою.

Ще один новий заварник зараз на стадії коаудфандингу, це Colum (dripper + melodrip).
Він уособлює в собі конструкцію, яка поєднує класичну воронку та зеро байпас заварник. Також він використовує фільтри, які втричі менші за класичні, тож таким чином ви піклуєтесь про довкілля, зменшуючи відходи.
Замовити Colum і прочитати про нього детальніше можна за цим посиланням https://www.indiegogo.com/projects/colum-mini-pour-over-coffee-dripper-melodrip-co#/

Ще додамо відео огляд та порівняння Tricolate та NextLevel Brewer від Джеймса ХоффманнаДжерела: