Ідея цієї кавоварки з'явилась ще у Франції у XVIII ст. Втілена в життя вона була практично 100 років тому у м. Карлсбад (тоді Чехословаччина).
Titel_MG_4117-2_900x.jpg


Це пристрій який робить фільтр-каву, але його фільтри порцелянові. Він робиться виключно з білої порцеляни і має незмінний дизайн весь час. Лише потім дизайн кавоварки дещо осучаснили і вона має назву Байрот.
Karlsbader_Kanne_step03-1024x685.jpg


Карлсбад складається з 4 частин: кавник, порцеляновий подвійний фільтр, розподільник води та кришка.
Elemente_Filter_Combi.jpg


Завдяки своєму порцеляновому фільтру кавоварка не потребує додаткових паперових фільтрів.

Спочатку фільтри для кавоварок робили з різних матеріалів: срібла, міді, олова або глини. Але потім зупинились саме на порцеляні, оскільки вона має нейтральний смак і дає найчистіший смак кави.

Але ця кавоварка має і свої недоліки. Зокрема вона потребує дійсно смачної кави, бо якщо кава буде неякісною, це одразу стане помітно. Також не підійде попередньо подрібнена кава, оскільки ця кавоварка потребує доволі крупного подрібнення.

Через те, що сито виготовлене з порцеляни, це відображається на її ціні, оскільки дуже важко робити тонке порцелянове сито. Ну і загалом це тендітний виріб, який легко може зламатись.

Ця кавоварка цікава тим, що вона поєднує у собі 2 принципи заварювання кави: замочування як у френч-пресі та фільтр як у пуровера.
І дуже дивно, що вона не стала досі популярною як Кемекс, чи V60, бо вона доволі «інстаграмна».

Чи чули ви коли-небудь про таку кавоварку і як вважаєте, чи зможе вона досягти справжньої популярності?


Джерела: