Cold-Brew-coffee_Shutterstock_New-Africa.jpg


Кава холодного заварювання (колдбрю) вже не є дивиною в українських кав'ярнях, та і вдома напевно багато хто з вас її готували. Колдбрю – це шовковистий, м’який і солодкий напій. Це спосіб насолодитися кавою з меншою кислотністю та більшою користю для здоров’я.

Дуже важливо пам'ятати, що кава колдбрю – це не просто кава, в яку ви додали лід для охолодження, колдбрю – це кава, яка заварюється холодною водою. Процес заварювання такої кави зазвичай триває багато годин.

Першу справжню холодну каву, приготовлену з холодною водою, винайшли в Японії приблизно у 1600 році. У цій країні вже в той час користувалось попитом холодне заварювання чаю з використанням свіжої холодної річкової води. Тож, заварена на холодно кава різко набула популярності в Кіото і пізніше була перейменована на "каву в стилі Кіото".

Але існує також версія, що першими придумали як готувати каву Колдбрю голландські торговці. Голландці перевозили холодний кавовий концентрат на кораблях для моряків і торговців. Його можна було легко розлити в пляшки та продати в портах, і для того щоб випити каву. При подорожах тропічними морями, людям не були потрібні гарячі напої. З роками цей концентрат стали використовувати по всьому світу. Він з'явився на Кубі, в у Франції (Париж), Перу, США (Сіетл) та в інших місцях.

Шаленої популярності Колдбрю набула тоді, коли 2 кавових гіганти Starbucks та Dunkin Donuts додали її до свого меню в США. Це сталося вже у 2000 році.

У 2017 році в Сполучених Штатах Америки річний приріст виробництва холодної кави склав приголомшливі +370%!

Чому кава Колдбрю така популярна?

1. Солодкий і м'який смак
Колдбрю дарує м'якість і солодкість смаку. При використанні гарячої води з кави екстрагуються кислоти при використанні холодної - екстракція кислот не значна. Саме тому Колдбрю чудово поєднується з молоком, оскільки молоко доповнює м’який і солодкий смак такої кави.

2. Стабільність
Холодний напій зручно зберігати тривалий час, використовуючи холодильник, що звісно не підоходить для гарячого напою. Таким чином холодне заварювання легше використовувати для приготування напоїв готових до вживання заздалегідь.

3. Довший термін зберігання
Наприклад, кега холодної кави може мати термін збереження приблизно 90 днів.

4. Економічність і легкість
Приготування Колдбрю як в невеликих, так і в промислових партіях є відносно простим і економічно ефективним методом. Ця легкість також призвела до винаходу домашніх машин для приготування Колдбрю.

European coffee trip нещодавно провело опитування, яке показало, що 87% спешалті кав'ярень Європи подають Колдбрю у своїх закладах.

А згідно з дослідженнями Allied Market Research, до 2027 року глобальний об'єм продажів Колдбрю досягне 1,63 мільярда доларів.

Для приготування такої кави зараз існує багато спеціальних приладів від різних фірм-виробників кавового посуду, але вдома ви можете його приготувати просто в скляній банці. Вам необхідна кава грубого подрібнення (крупніше, ніж для френч-пресу), холодна вода. Пропорція кави до води може бути різна, але пропонуємо почати з пропорції 1:12. Після одержаного результату ви можете експериментувати з пропорцію як в сторону збільшення, наприклад 1:14, чи 1:16, так і в сторону зменшення, наприклад 1:10, або 1:8, чи навіть 1:6. Зазвичай в такому випадку готують концентрат, який потім розводять з водою, тоніком, або молоком.

Ми ж хочемо поділитись з вами рецептом приготування колдбрю за допомогою аеропресу. Подрібніть 15 г кави (як для еспресо), насипте в аеропрес, додайте 60-70 мл холодної води і перемішуйте протягом 1-ї хвилини (це дуже важливо, варто дотримуватись цього пункту). Через одну хвилину вставте поршень і натисніть його до кінця. Одержаний напій можна ще розбавити водою, або молоком.

Експериментуйте з холодною кавою, діліться з нами вашими враженнями!

Джерела: https://www.homegrounds.co/history-of-cold-brew-coffee/