Турка для початківців

  • Для того, щоб мати можливість писати на форумі чи зв'язатися із продавцем товару на кавовому базарі, слід зареєструватися. В разі проблем з реєстрацією, звяжіться з адміністрацією форуму через форму зворотнього зв'язку
  • Запрацював телеграм канал з публікаціями а також група для їх обговорення!
    Канал в телеграм: t.me/ukrainiancoffeecommunity
    Група в телеграм: t.me/ukrainiancoffeecommunitygroup
Coffee Roaster Kaffelogic

Олександр К

Зареєстрований
02.02.22
2
2
3
Всім доброго вечора,я в світі кави зовсім недавно, рік назад купив моку Bialetti і почав вперше готовати каву у такому девайсі. Перебробував багато сортів кави в ній та шукав різні методи приготування в ній. Результатом таких єксперементів на разі був задоволний.Єфіопія Йергачів для меня була оптимальна. Але зовсім недавно мене захопила джезва( турка), раніше я дуже скептично відносився до такого методу заварювання, але зараз все інакше.Принаймі велике прохання до активних користовачів турок напишіть які сорти кави найкращі на ваш погляд і яку кавомолку ви радите? Буду вдячний за ваші поради)
 

Berkovetska

Зареєстрований
Мені в турці теж подобається різна "ефіопія". Іще зі свіжої кави, яку доводилось останнім часом обсмажувати, в турці сподобалась Salvador La Esperanza натуральної обробки. Щодо помелу для турки, то найкраще, як завжди, це "end game" клас (webber, lagom...), майже будь-що з такого рівня, якщо є 3к вільних вічнозелених :). Хоча, якщо брати щось типу ек43, то ще треба жорнова вирівнювати, бо з заводу ідуть змонтовані криво.
 

НашаКава

Модератор
Команда форуму
17.08.21
53
51
18
Всім доброго вечора,я в світі кави зовсім недавно, рік назад купив моку Bialetti і почав вперше готовати каву у такому девайсі. Перебробував багато сортів кави в ній та шукав різні методи приготування в ній. Результатом таких єксперементів на разі був задоволний.Єфіопія Йергачів для меня була оптимальна. Але зовсім недавно мене захопила джезва( турка), раніше я дуже скептично відносився до такого методу заварювання, але зараз все інакше.Принаймі велике прохання до активних користовачів турок напишіть які сорти кави найкращі на ваш погляд і яку кавомолку ви радите? Буду вдячний за ваші поради)
Доброго!
Думаю,вам треба куштувати різну каву, щоб зрозуміти,яка подобається вам більше, а яка менше. Як то кажуть, найкраща кава та, яка подобається саме вам)
Якщо сподобалась Ефіопія, то можна спробувати тепер Кенію, та інші африканські щоб зрозуміти, чим вони відрізняються.
 
  • Like
Реакції: Олександр К

Rost.ADventure

Зареєстрований
11.02.22
5
3
3
www.drive2.com
З мого скромного досвіду кожен метод каву розкриває по-різному.
В джезві вона має трохи простіший смак, ніж при заварюванні в тому ж пуровері, але зате вона виходить гаряча і запальна. А цього іноді хочеться.
Воно, звісно, правильніше заварювати на піску, але то вже надто сильні заморочки, а ще з огляду того, що я великий любитель кавувати у всіляких красивих місцях, типу гірських перевалів, чи берега моря, на заході сонця :) пісок зі собою не повезеш, тому газовий пальник.
Є класична джезва на 70 мл, маю таку
j70.jpg
Є протилежність, як я кажу, баняк кави, на 300 мл, а, хоч рідко, але буває таки собі заварюю :)
І основна "робоча", на 150 мл.
CarCoffee-03.jpg

Роблю з 9-12 грам кави, помел... От я не люблю на муку, роблю трохи дрібніше, ніж для еспресо. Для ручного млинка Timemore це на7 кроків відкрутити жорна.
Час приготування 2+ хвилин, і десь на середині дороги обов'язково перемішую, навіть сливову ложечку купив дерев'яну :) щоб на верх піднялись крема і пінка робилася вже з них, а не з гущі, щоб потім не плюватись.
Далі, як піднімається, переливаю в наперед підігріту трохи філіжанку, і ще даю постояти хвилину-другу. Воно тоді дозаварюється, а частинки кави осідають, при чому дрібніші осідають пізніше і ніби запечатують гущу. І тоді можна спокійно випити усе, сміття в рот не потраплятиме.
Каву теж дуже люблю Ефіопію. Цікаво, що в пуровері і з молоком вона розкривається дуже приємним шоколадним відтінком, який по мірі пиття переходить в карамель, а в джезві домінує сливова кислинка така. Пробував Ефіопію Сідамо, Джиму і Йоргачеф - у них у всіх дуже подібний профіль. Йоргачеф власне використовую найбільше.
 

Volo

Модератор
Команда форуму
28.04.21
61
23
8
www.kavova.net.ua
Я в дорозі теж на Timemore кручу, може я заангажований, бо також їх продаю. Як на мене, цілком пристойно виходить, тим більше що в пил не люблю молоти.
 

Rost.ADventure

Зареєстрований
11.02.22
5
3
3
www.drive2.com
До речі, часто зустрічав типову помилку, коли заварюють каву в більшій джезві і розливають на декілька горнят. Це дуже неправильно і руйнує весь процес.
Джезва - річ виключно порційна, тобто, з однієї джезви в одне горня.
Якщо треба готувати на більше осіб, тоді потрібно освоювати пісок і декілька турок впаралель. Ну або заварювати кожному послідовно, що уже не так зручно.
 

Volo

Модератор
Команда форуму
28.04.21
61
23
8
www.kavova.net.ua
З мого скромного досвіду кожен метод каву розкриває по-різному.
В джезві вона має трохи простіший смак, ніж при заварюванні в тому ж пуровері, але зате вона виходить гаряча і запальна. А цього іноді хочеться.
Воно, звісно, правильніше заварювати на піску, але то вже надто сильні заморочки, а ще з огляду того, що я великий любитель кавувати у всіляких красивих місцях, типу гірських перевалів, чи берега моря, на заході сонця :) пісок зі собою не повезеш, тому газовий пальник.
Є класична джезва на 70 мл, маю таку
Переглянути вкладення 566
Є протилежність, як я кажу, баняк кави, на 300 мл, а, хоч рідко, але буває таки собі заварюю :)
І основна "робоча", на 150 мл.
Переглянути вкладення 567

Роблю з 9-12 грам кави, помел... От я не люблю на муку, роблю трохи дрібніше, ніж для еспресо. Для ручного млинка Timemore це на7 кроків відкрутити жорна.
Час приготування 2+ хвилин, і десь на середині дороги обов'язково перемішую, навіть сливову ложечку купив дерев'яну :) щоб на верх піднялись крема і пінка робилася вже з них, а не з гущі, щоб потім не плюватись.
Далі, як піднімається, переливаю в наперед підігріту трохи філіжанку, і ще даю постояти хвилину-другу. Воно тоді дозаварюється, а частинки кави осідають, при чому дрібніші осідають пізніше і ніби запечатують гущу. І тоді можна спокійно випити усе, сміття в рот не потраплятиме.
Каву теж дуже люблю Ефіопію. Цікаво, що в пуровері і з молоком вона розкривається дуже приємним шоколадним відтінком, який по мірі пиття переходить в карамель, а в джезві домінує сливова кислинка така. Пробував Ефіопію Сідамо, Джиму і Йоргачеф - у них у всіх дуже подібний профіль. Йоргачеф власне використовую найбільше.
Турочки гарненькі. В мене їх теж ціла купка, але таких цікавих з візерунками нема :)
 

Rost.ADventure

Зареєстрований
11.02.22
5
3
3
www.drive2.com
Я в дорозі теж на Timemore кручу, може я заангажований, бо також їх продаю. Як на мене, цілком пристойно виходить, тим більше що в пил не люблю молоти.
В пил вручну - це посивіти можна, поки докрутиш :)
Я, коли ліньки і якщо маю під руками, то шуруповертом кручу :)
 
  • Like
Реакції: Volo

Rost.ADventure

Зареєстрований
11.02.22
5
3
3
www.drive2.com
Турочки гарненькі. В мене їх теж ціла купка, але таких цікавих з візерунками нема :)
Я полюю за турками по блошиних ринках. Ото буває вдається цікаве вихопити.
Минулого року на подарунок товаришеві таку от був вихопив:
photo_2022-02-11_20-14-11.jpg
Це більше турецька, з невеликим звуженням до верху.
 
  • Like
Реакції: НашаКава

Volo

Модератор
Команда форуму
28.04.21
61
23
8
www.kavova.net.ua
Доречі обсмажую вдома в Kaffelogic Nano 7. Виявився дуже пристойний апарат, дозволяє з зерном робити що завгодно :).
Але звісно обсмажка вимагає вже значного натхнення :), з однієї сторони можна і без особливих знань на такому апараті обсмажувати. Він має готові профайли, такий собі ламерський режим, але як показує практика, починаєш все більше залазити в тонкощі з кожним разом, експерементувати, робити свої профайли.....
 

Rost.ADventure

Зареєстрований
11.02.22
5
3
3
www.drive2.com
  • Like
Реакції: Volo

Олександр К

Зареєстрований
02.02.22
2
2
3
Ну що можу сказати недавно придбав SOY 140 мл,зараз зробив максимально однакові умови для приготування кави у двох різних джезвах (ZH 120 мл і SOY 140 мл), результат: кава смачна і там і там але в SOY смау більш збалансований.Так і ще ніколи не думав, що Бразилія може бути цікавою)
 

Вкладення

  • IMG-072cd35b86fd993dc102470260457699-V.jpg
    IMG-072cd35b86fd993dc102470260457699-V.jpg
    5.4 MБ · Перегляди: 2
  • Like
Реакції: НашаКава та Volo