Обсмажуємо каву з BERKOVETSKA. 21-01-2022.​

Коли я почав обсмажувати каву, мене вразила комплексність процесу і безліч нюансів, на які слід звертати увагу, щоб ефективно впливати на зміни смако-ароматичного профайлу та консистенції напою, і врешті, отримати в чашці саме таку каву, в яка надихає, вражає і захоплює.

Разом з тим, як я робив свої перші кроки в обсмажуванні кави, я мав можливість спостерігати за цим процесом в ростернях, які видавали по справжньому чудовий варіант. Також я бачив, як обсмажують каву ті, хто не особливо слідкує за результатом в чашці з тих чи інших причин. В останньому випадку, процес обсмажування був дуже простий, люди намагалися отримати із зеленого зерна темно-коричневе, дотримуючись доволі нескладних базових правил. І не можна сказати, що простий підхід не має право на життя, люди ж п’ють комерційну каву. Інколи, чи навіть доволі часто, п’ють каву з кавомашин в офісах та вдома, не особливо звертаючи увагу на її смак. Ба, навіть не уявляючи, що гарно приготовлена кава, це щось захопливе і неймовірне, у порівнянні з тим дивним напоєм, який вони вживають.

Мій перший ростер (BeanBon) не давав настільки тонкого контролю над процесом як Kaffelogic Nano 7, яким я користуюсь у цей момент часу. Однак, мій перший ростер мав одну важливу рису, яка врешті допомогла мені розібратися в базових стадіях процесу обсмажування. BeanBon мав прозору колбу зверху і можна було в процесі обсмажування спостерігати за зміною кольору, а також, цей пристрій має зручний додаток з можливістю керувати потоком повітря, потужністю нагріву, слідкувати за графіком ROR (rate of rise – швидкість зростання температури) і самої температури зерна. Саме завдяки BeanBon Roaster я спостерігав, як зерно змінюється в об’ємі та кольорі і почав приблизно орієнтуватися в стадіях обсмажування кави.

Через деякий час, після початку експериментів, я відвідав курси з обсмажування кави в місцевому SCA Training Center у Марини Пензій (https://www.coffeecoach-ua.com), і зміг краще зрозуміти процеси, що проходять в каві під час обсмажування. Також це була чудова можливість поставити всі запитання, які мене тоді турбували і зробити наступний крок у розширенню своїх знань в обсмажуванні кавових зерен.

Вже розуміючи важливість та особливість протікання ряду базових хімічних реакцій у кавовому зерні, я почав шукати інструмент, який допоможе мені маніпулювати параметрами процесу з більшою точністю, гнучкістю та консистентністю. В «пошуках досконалості» я познайомився з ростером Kaffelogic Nano 7. Я не готовий був витрачати на лабораторний ростер 4-10 тис доларів, а саме стільки коштували більшість інших лабораторних пристроїв, що мені спершу вдалось переглянути. Kaffelogic Nano 7 коштував значно дешевше, і я, перечитавши перед цим цілу купу відгуків тих хто вже тестував бета-версію системи, вирішив спробувати.

Далі буде…
  • Like
Реакції: Сreature-Y