cup-coffee-with-coffee-beans-grinder-background.jpg


Яку б каву ми не пили у закладах, вдома ми часто користуємося найпростішим методом. Як отримати весь аромат і смак, на які здатна ваша кава?
Павло Полторакін з кав'ярні Yellow Place ділиться з нами тонкощами приготування.

ПОМЕЛ
Заварювання в чашці передбачає досить тривалий контакт кави з водою, тому більше підходить крупний помел. Саме він розкриє каву якнайкраще і дозволить отримати ароматний напій помірної міцності. Якщо візьмете дрібний помел, небо не впаде на землю, але існує ризик того, що кава переекстрагується і вийде занадто щільною та гіркою. (Прим. ред.: екстракція - це процес розчинення і вилучення речовин з кави у воду.)

КІЛЬКІСТЬ КАВИ
Важливо дотримуватися пропорції: 5 г кави на кожні 100 мл води.

ВОДА
Не слід заливати каву крутим окропом. Температура води має бути 92-95⁰С. Якщо немає термометра, просто зачекайте кілька хвилин після закипання. А потім рівномірно залийте мелену каву так, щоб не лишилося сухих часток, що плавають над водою.

ТЕРМІН ЗАВАРЮВАННЯ
На поверхні напою почне формуватися кавова кірка, під якою збирається ароматний кавовий букет. На цьому етапі не треба перемішувати каву. Забудьте про чашку на 4 хвилини. Тепер час настав, ламаємо кірку! Для цього трохи відсуваємо її ложкою у напрямку від себе і насолоджуємося ароматом, що вивільнився з-під неї. Збираємо ложкою залишки кірки з поверхні. Скоріш за все, кава ще надто гаряча, щоб пити, тому чекаємо ще кілька хвилин.

КАВА ГОТОВА!
Перед тим, як зняти першу пробу, уважно озирніться, бо тепер вам належить голосно... сьорбнути! Все життя нас вчили, що сьорбають тільки невиховані люди. А тепер ми знаємо, що так роблять і ті, хто знається на каві. Так вони оцінюють її букет. Зрошуючи рецептори саме таким чином, вони легше розпізнають найтонкіші нюанси смаку.

Сьорбати чи ні - рішення за вами, та якщо кава вийшла смачна, не помітити цього неможливо.

Food photo created by onlyyouqj - www.freepik.com
  • Like
Реакції: admin