Індонезійські науковці з використаної меленої кави створили графен, завдяки якому планують зменшити вагу й скоротити час заряджання батарей електрокарів.

Дослідники з Індонезійського університету (м. Депок) знайшли спосіб виробляти графен з використаної меленої кави. Графен — одна з форм вуглецю, тонкий атомний шар у структурі графіту, де атоми утворюють стільникову структуру.

Mr Bambang Priyono (left) and Professor Anne Zulfia Syahrial have been developing their lithiu...jpg


Керівниця колективу дослідників проф. Anne Zulfia Syahrial розповіла, що вони працюють над літій-титановими батареями. Ці батареї характеризуються вищою стабільністю за літій-іонні, але мають нижчу ємність у перерахунку на одиницю ваги. Тому завдання науковців — зменшити вагу батарей. Вони хочуть домогтися цього завдяки графену.

Вчені розраховують, що літій-титанові батареї з графеновими електродами матимуть нижчу вагу й вищу швидкість заряджання, ніж батареї, які використовуються в електромобілях зараз. Середня вага АКБ електромобіля поки що — приблизно 500 кг. Прототип батареї, розроблений індонезійськими вченими, важить на 200 кг менше й повністю заряджається усього за 30 хв. При цьому розробники планують удвічі скоротити цей час.

Індонезія — один з найбільших виробників кави в світі, тож наразі браку сировини там не відчувають. Крім використаної меленої кави вчені працюють зі шкаралупою кокосових горіхів і навіть переробляють на графен деякі види пластику.

Джерело: Кавоман
  • Like
Реакції: НашаКава