Що нам треба знати про ГМО та спешалті каву?

Згідно з дослідженнями Royal Coffee Inc. напис на сільськогосподарських продуктах "Без ГМО" є найбільш затребуваним сертифікатом і навіть випереджає категорію товарів з написом "Organic".

Але чи існує ГМО кава?
За даними Національної асоціації кави (США) немає жодних доказів наявності генно модифікованої кави яку вирощують з комерційною метою. Однак випадки з розробки ГМ кави були. У 1999 році Гавайський університет отримав патент на ГМ каву щоб зупинити ріст рослини по досягненню певного віку. Також застосовувались хімічні розпилювачі для досягнення одночасного достигання кавових ягід щоб полегшити збір врожаю.
У 2006 році Нестле отримало патент від Європейського патентного відомства на ГМ кавове зерно. Це зерно з блокованим ферментом для досягання кращої розчинності у воді порошку кави.

У 2008 році кавові фермери з Гаваїв пролобіювали заборону на вирощування ГМ культур, оскільки вважали що генна модифікація зашкодить їхньому іміджу та можливості вигравати конкурси.

Аргументи "за" та "проти".

Зараз під час глобального потепління змінюється клімат, стають помічені нові види мігруючих птахів, раннє цвітіння рослин та зміна погоди.
Ці фактори є додатковими викликами для всіх фермерів.

Аргументами "за" інвестиції у ГМ каву полягають у тому що це дасть змогу краще протистояти кавовій іржі (захворювання кавових дерев), розробити морозостійкі рослини. Наприклад вже є результати ГМ папайї. Завдяки модифікації вдалося врятувати галузь вирощування папайї на Гаваях, оскільки до цього рослини були заражені вірусом кільцевої плями.
Також генна модифікація зможе допомогти скоротити використання гербіцидів на 70%.

Противники ж досліджень ГМ кави стверджують про те що вони можуть призвести до ненавмисної зміни екосистем. Також ці дослідження важко контролювати кінцевим споживачам, а т.я. дослідження дорогі, то фермери будуть підвищувати ціни з метою отримання більшого прибутку.

Також, повертаючись до випадку гавайської папайї, вирощування ГМ папайї забирає можливість у фермерів позначати свою продукцію як Organic через забруднення посівів загалом.

Що далі?
Нові сорти рослин кави повинні адаптуватися до змін клімату, вони повинні включати такі риси як збільшення врожайності та посухостійкість. Через зменшення врожайності вже зараз, фермери намагаються збільшити площу земель для вирощування кави, а це призводить до вирубування лісів. Вирубка лісів поглиблює проблему змін клімату, оскільки збільшується кількість вуглекислого газу та зменшується якість ґрунту, збільшується кількість випадків зсувів.

Загалом, незважаючи на емоційне несприйняття використання ГМО, дослідження які тривають вже близько 30 років доводять, що ризики вживання ГМО продукції є такими самими, як і ризики вживання не ГМО продукції.

Дослідження ГМО підтримують такі організації: ВООЗ, Американська медична асоціація, Національна академія наук США, Британське королівське товариство.

Тож, не варто виключати, що найближчі 10-20 років ми побачимо ГМО каву, яку будуть ви
18380132-coffee-trees.jpg
рощувати з комерційною метою.