Іслам
Не секрет, що кава дуже затребувана в ісламському світі. Вона стала справжнім відкриттям для священників, оскільки бадьорила їх ввечері під час пізньої вечірньої молитви. Кава поширилась навіть в Мекку, і зараз часто її називають "ісламським вином".

Клімат півдня Аравії був ідеальним для вирощування кави, а порти Ємену стали світовими експортерами зерен. Кав'ярні відкривались у всіх великих містах.
Тож завдяки тому, що багато священників, в тому числі і вищого рівня, любили каву та часто її вживали, іслам дуже добре до неї ставиться та не забороняє.
Але є обмеження під час Рамадану, де зі світанку і до заходу не можна вживати нічого, навіть води, тож і каву теж.

Юдаїзм
Кава вважається кошерним напоєм, тож юдаїзм її теж не забороняє.

Спочатку кава стала популярною серед євреїв Дамаску, Каїру та Константинополя.

В 1632 році саме єврей відкрив першу кав'ярню в Італії (Ліворно). Це була перша кав'ярня в Європі загалом. Також єврей заснував першу кав'ярню в Оксфорді, це відбулось через 18 років після кав'ярні в Ліворно.

Переважно євреї займались продажем кави в Німеччині, але торговцям пива це не подобалось, оскільки прибутки в пивній галузі скоротились через каву.

Фрідріх Великий Прусський видав маніфест, де заявляв про переваги пива над кавою, там була фраза "Його величність виховували на пиві". Пиво раніше вживали під час сніданку, але кава для цього підходила краще, тож з часом конфлікт було вичерпано.
Зараз обмеження можуть стосуватись лише сиропів, бо вони можуть бути некошерними. Існують виробники, які виготовляють кошерні сертифіковані сиропи.

Християнство
Дослідники Біблії та віруючі знають, що Ісус ніколи не пив кави, проте вважається, що він міг припускати який ефект вона дає під час своєї Нагірної проповіді, коли сказав "Блаженні безсонні, бо вони випили з чашки Йосипа". Цілком можливо, що це було про каву.
Була ще одна цікава історія, пов'язана з кавою та Папою Римським, яка трапилась у XVI ст., я про неї вже писала, але тут вона теж доцільна. Тоді почали розвиватись кав'ярні і церкви почали втрачати прихожан, бо проводити час за чашкою кави в колі друзів та однодумців виявилось цікавіше, ніж слухати проповіді священників. І тоді священники звернулись до Папи Римського з вимогою заборонити каву та кав'ярні. Папа Климент VIII не став її забороняти, бо він знав що кава каристується популярністю у мусульман і заборона кави в християнстві означала б, що кава "дістанеться" мусульманам і прихильність прихожан від цього не зросте. Тож Папа вирішив хрестити каву, щоб всі християни могли вільно її куштувати.

Буддизм
Буддистські вірування забороняють вживати все, що викликає сп'яніння, але щодо кофеїну ще точаться дискусії, адже кофеїн не викликає сп'яніння в класичному розумінні. Точно відомо, що консервативні течії буддизму не вживають ані кави, ані чаю, бо вони можуть впливати на свідомість людини, проте помірковані буддисти дозволяють собі ці напої в невеликій кількості. Побоювання вживання кофеїну буддистами викликано тим, що кофеїн викликає звикання, а це для буддистів небажано.

Мормонство
Кава та чай заборонені у мормонів. У святій книзі Мормона написано, що гарячі напої не призначені для тіла та живота. На той час єдиними гарячими напоями були кава та чай, тож заборона стосується їх в першу чергу. Окремої позиції саме щодо кофеїну церква не має, тож, якщо напій не гарячий і містить кофеїн, його можна вживати.

Адвентисти сьомого дня
Колись кофеїн був заборонений, але зараз вже ні, проте не рекомендується.

Растафаріанство
Вони дотримуються корисного харчування, тож вони не вживають каву, алкоголь, сіль, тютюн, м'ясо та інші оброблені продукти.
0001-8087406809_20210917_164102_0000.png