Чашка кави з кофеїном здатна підняти нам настрій і підбадьорити на цілий день.

Дослідження показали, що люди, які вживають каву, легше переносять депресію.

coffee_sun_bluebg.jpg


Загалом кава сприятливо впливає на організм - знижується ризик захворіти на рак та інсульт, деменцією та хворобу Паркінсона, також речовини, що містяться у каві, гарно впливають на розумові здібності та знижують вірогідність розвитку хвороби Альцгеймера.

Депресія щороку вражає мільйони людей в усьому світі. Симптомами депресії є зниження інтересу до діяльності, яка раніше приносила задоволення, зниження концентрації уваги та нестача енергії. І ці симптоми тривають як мінімум 2 тижні.

Дослідники зацікавились думкою, чи зможуть стимулюючі властивості кави полегшити стан депресії?

З 1980 по 2015 рік у Китаї було проведено кілька досліджень щодо впливу кави на депресію. І було виявлено, що кофеїн сприяє зниженню ризику депресії у людини.

Також у 2015 році були опубліковані результати інших
досліджень від групи вчених. Вони дослідили дані 346913 людей, 8146 з яких страждали на депресію. Вчені прийшли до висновку, що кофеїн, який присутній в каві, має захисний ефект від депресії.

Інша приємна новина: чай теж захищає від депресії, хоча не так інтенсивно, як кава.


Дослідження 2019 року показало, що вживання 1-4 чашок кави на день знижує ризик суїцидальних думок у жінок, але це не впливає на суїцидальні думки у чоловіків.

Кава містить хлорогенову, ферулову та кавову кислоту і ці кислоти зменшують запалення нервових клітин, яке відбувається в мозку у людей, які страждають на депресію. Це полегшує дискомфорт і страждання, викликані депресією.

Зелений чай має достатньо антиоксидантів та кислот для полегшення депресивного стану.

Особливо актуальним питання депресії виявилось після початку пандемії COVID-19. Звернення на гарячу лінію уряду США через кризу психічного здоров'я у зв'язку з численними випадками смертей рідних та близьких і масовою втратою роботи збільшилось на 1000%.

Дослідження, яке було проведене в Кореї виявило, що серед 10000 дорослих депресія була на 32% менш розповсюдженою саме серед тих, хто випивали не менше 2 чашок кави на день.

Але також є і ризики.
Дослідження проведене у 2019 році намагалось виявити вплив харчування на депресію у підлітків і в результаті було виявлено, що чай та кава можуть порушувати роботу деяких медіаторів, таких як дофамін та гамма-аміномасляну кислоту.

У людей з низьким рівнем дофаміну може бути підвищена потреба у стимуляторах. І нестача гамма-аміномасляної кислоти призводить до роздратування, тривожності та самокритики.

Надмірне споживання кави та кофеїну призводить до:
- занепокоєння;
- головних болей;
- пришвидшеного серцебиття;
- нудоти;
- нервозності;
- безсоння.
Все це може відображатись на настрої і викликати відчуття потенційної небезпеки.

Також було досліджено (2014 рік) вплив кофеїну на людей з післяпологовою депресією та людей схильних до панічних атак, то у них кофеїн навпаки збільшував рівень тривожності.

У випадку, якщо людина з депресією припиняє вживати кофеїн, це теж може посилити тривогу, бо кофеїн дає тимчасову підтримку нервовій системі.

Тож людям з депресією слід вживати помірну кількість кофеїну.

Ще окремо є перелік продуктів, які слід уникати, якщо у вас депресія.

Рафінований цукор. Якщо ви додаєте його у свій напій, або заїдаєте солодощами каву, то варто відмовитись від цієї звички. Цукор дає миттєвий прилив хорошого настрою, але коли його дія минає, стан лише погіршується.

Інші штучні підсолоджувачі (цукрозамінники). До них відносяться: ксиліт, аспартам, сахарин, сукралоза. Їх вживання підсилює депресивний стан.

Тож кава може як допомогти, так і посилити депресію. Якщо ви не впевнені, чи кава вам допомогає, варто проконсультуватись про це з вашим лікарем.


Джерела: https://www.medicalnewstoday.com/articles/313988#foods-that-may-counteract-depression