barista-coffee-making-course-portrait-big.jpg


Коли ми чуємо про роботу, пов'язану з кавою, на думку одразу спадає бариста. Але це не єдина професія, де можна працювати з кавою. Зараз робота у сфері кави вже не розглядається як тимчасова, або як "для студентів без досвіду", в цій професії можна розвиватись та навіть займати призові місця у змаганнях в середині країни, або на міжнародних конкурсах.

В цьому дописі ми розкажемо які бувають кавові професії і зробимо підбірку курсів по різних містах України.

Корпоративні мережі все ще становлять більшу частину ринку, але поступово відкриваються кав'ярні, або магазини з власними ростерами, чи просто ростерії кави.

Тож за групами роботу в кавовому секторі можна розділити на 4 частини.
І - Виробництво: керуючий; помічник (виробництва/обсмажувача); обсмажувач; дегустатор (каппер) → є можливість бути Q-грейдером; технік-механік з обслуговування ростерії.

ІІ - Продажі та маркетинг: покупець зеленої кави; торговий представник; спеціаліст з маркетингу.

ІІІ - Сфера гостинності: бариста; менеджер кав'ярні; помічник менеджера.

IV - Загальна адміністрація.

І. Виробництво.
Помічник виробництва/обсмажувача - це посада, яка підпорядковується безпосередньо керівнику виробництва, який також може бути головним обсмажувачем. Помічник обсмажувача – це чудовий спосіб вивчити кожен аспект кавової індустрії. Ви несете відповідальність за повний виробничий процес, від початку до доставки.


Керівник виробництва - більші компанії матимуть окремо посаду керівника виробництва, а окремо обсмажувача. Керівник (менеджер) виробництва повинен мати досвід управління робочим процесом у виробничому середовищі. Існує високий рівень відповідальності за підтримку зв’язку між обсмажувачем кави, операторами пакування, транспортуванням і обслуговуванням клієнтів.

Обсмажувач кави - для багатьох обсмажувачів їх робота - це не просто любов до кави, а захоплення наукою про обсмаження.
Обсмажувач кави є експертом у всіх аспектах виробництва кави. Обсмажування кави є лише частиною обов’язків цієї посади. Від допомоги покупцеві в придбанні зеленої кави до змішування та пакування, обсмажувач кави керуватиме контролем якості на кожному етапі процесу.

Є 3 шляхи потрапляння у професію: курси обсмажувача, бути учнем у працюючого досвідченого обсмажувача та обсмажувачі-самоучки.

Дегустатор кави (каппер) - Професійний дегустатор кави може оцінити та описати каву, яку він пробує, за допомогою методу, який дозволяє порівнювати різні зразки кави поруч.
Дегустатори кави виконують дуже важливу роль у галузі спешалті кави. Їхні послуги дозволяють поєднати очікування виробників кави та запити покупців.

Можливо підвищити свою кваліфікацію шляхом проходження окремих курсів Q-грейдера (від Q - quality). Q-грейдер - сертифікований дегустатор кави, який може давати їй оцінку.

Технік-механік з обслуговування ростерії - відповідає за все обладнання для смаження, пакування, заварювання та подрібнення. Також може спілкуватися з клієнтами і проводити монтаж, техогляд обладнання.

ІІ. Продажі та маркетинг.
Покупець зеленої кави - людина, яка зв'язує ростерію та фермерів або трейдерів. Робота покупця зеленої кави полягає в тому, щоб визначити, яку каву придбає обсмажувальна компанія. Потрібні не тільки знання кави, але й життєво важливо керувати відносинами та транзакціями між виробником і обсмажувачем. В Україні немає курсів покупців зеленої кави і переважно ними стають спеціалісти з інших галузей. Така людина повинна мати навички ділового спілкування, ведення документації, знатися на якості кави.

Торговий представник. Підприємства з виробництва кави, які займаються розповсюдженням продукції та корпоративними продажами, матимуть відділ продажів, відповідальний за представлення компанії на багатьох територіях. Ці торгові представники кави (іноді їх називають районними торговими представниками) є основними контактами як із поточними, так і з потенційними клієнтами. Незважаючи на те, що пріоритетом буде продаж продукції та залучення нових клієнтів, торговий представник також відповідає за координацію поставок продукції та контроль за дотриманням контрактів із клієнтами.

Знання поточного ринку кави є обов'язковим. Торгові представники також виконують консультативну роль, щоб інформувати клієнтів про поточні тенденції в галузі.

Спеціаліст з маркетингу. Кавові підприємства, особливо кав’ярні та бари, забезпечують унікальний соціальний досвід. У будь-якій маркетинговій стратегії важливу роль відіграє негласна реклама та особисті відгуки клієнтів, лояльних до бренду. Спеціаліст з маркетингу має створити ідентичність для ростерії чи магазину, або кав'ярні і/або також спілкуватись в соцмережах з покупцями.

ІІІ. Сфера гостинності.
Бариста. Дуже часто саме бариста справляє перше враження і він робить це двома способами: через комунікацію та через приготування напою.

Гільдія баристів Америки дає таке визначення цієї професії - Бариста – кавовий професіонал, який має досвід і підготовку для приготуванням кави та напоїв на основі еспресо клієнтам, який демонструє майстерність і якість, створюючи кулінарний досвід для клієнта.

Менеджер кав'ярні - людина, яка відповідає за зростання продажів, а також організовує персонал. Значною перевагою є досвід роботи в інших ресторанах, або роздрібній торгівлі.

Помічник менеджера - відповідальна особа щодо повсякденних завдань. Досвід роботи супервайзером є плюсом. Також помічник менеджера може вирішувати спірні питання між кав'ярнею таклієнтамм.

IV. Загальна адміністрація. Кожен бізнес, навіть малий, потребує адміністративної підтримки. Саме щоденне адміністрування забезпечує рух бізнесу за лаштунками.
Працюючи у цій підгрупі люди повинні мати навички: складання планів, написання звітів, і загалом вміти оформлювати документи та мати змогу вести ділове листування.

Тут ми пропонуємо вам поглянути на ті курси, які є в Україні. Хто знає, можливо це знак, що вам варто почати кар'єру у кавовій сфері?)

Джерело: https://www.craftbeveragejobs.com/coffee-jobs-guide-to-a-career-in-coffee/[/URL]

Курси в Україні.

Полтава:
Ціна: від 2000 грн
Тривалість: від 1 дня
Види: Базовий, Поглиблений та Профі

Київ:
Ціна: від 3850 грн
Тривалість: від 4 годин
Види: Кава вдома, Як відкрити кав'ярню,Як керувати кав'ярнею, Латте Артист, Альтернативне заварювання, SCA Barista Foundation CSP, Введення в обсмажку, Шеф бариста

Майстер-класи, які періодично проводяться за різними напрямами.

Ціна: від 950 грн
Тривалість: від 3-4 годин
Види: Бариста, Бариста PRO, Альтернативне приготування, Латте арт, Бариста вдома

https://baristain.kiev.ua/
Ціна: від 1750 грн
Тривалість: від 1 дня
Види: Latte art, Latte art PRO, Альтернатива+сенсорика, База, Преміум, Бізнес

Ціна: від 2500 грн
Тривалість: від 2 днів
Види: Бариста за 2 дні, Виїзний, Практик, Гурман, Просунутий

Ціна: від 1500 грн
Тривалість: від 1 дня
Види: Бариста, Латте арт

Ціна: від 800 грн
Тривалість: від 1 дня
Види: Основи обсмажки кави (майстер-клас), Мистецтво обсмаження кави.

Київ, але можливі виїзні лекції по різних містах України
Ціна: від 700 грн
Тривалість: 1 день
Види: багато різних лекцій, які плануються щомісяця, тож, слідкуйте за сторінкою онлайн

Луцьк:
https://coffeehelper.com.ua/
Ціна: від 1900 грн
Тривалість: від 1 дня
Види: PRO Max (Complex), Старт, Класік, Профешнл, Latte art.

Львів:
Ціна: від 2900 грн
Тривалість: від 2 днів
Види: Бариста Бізнес, Бариста Практик

Одеса:
https://9bar.od.ua/
Ціна: від 2200 грн
Тривалість: від 3 днів
Види: Експрес, базовий, преміум та бізнес

Харків:
Ціна: від 5000 грн
Тривалість: від 2 днів
Види: Базовий, Відкриваємо кав'ярню

Ціна: від 2500 грн
Тривалість: від 1 дня
Види: Латте Арт, Бариста базовий, Бариста Про, Альтернативне заварювання

Міжнародні курси:
Q-grader